MÜÜGITINGIMUSED

Tallink Ekspress veebipoe ekspress.tallink.com (edaspidi: veebipood) omanik on AS Tallink Duty Free, registrikood 10179520,  asukohaga Sadama 7, 10111 Tallinn, Eesti. Telefon: +372 640 9804, e-mail: ekspress.pood@tallink.com.

Käesolevad müügitingimused kehtivad kauba ostmisel veebipoest.

Müügitingimused reguleerivad õigussuhteid, mis tekivad AS Tallink Duty Free (edaspidi Müüja) ja füüsilise isiku (edaspidi Ostja) vahel veebipoest kauba ostmisel.

Müüjal on õigus müügitingimusi ühepoolselt muuta ja täiendada, avaldades uued müügitingimused veebiaadressil ekspress.tallink.com.

Ostjal on võimalik enne ostu sooritamist müügitingimused salvestada, printida ja vajaduse korral taasesitada.

Ostja nõustub veebipoest tellimuse kinnitamisega müügitingimustega.

Veebipoes müüdavate kaupade hinnad on esitatud kaupade juures.

Tallink Ekspress veebikeskkonnas kaupade juures olevatel piltidel on illustreeriv tähendus.

Kojukande teenusega lisandub hinnale kauba kättetoimetamise kulu (edaspidi transporditasu).

Transporditasu kuvatakse tellimuse esitamisel enne ostu kinnitamist ja ostu eest tasumist.

Kõik veebilehel toodud kaupade hinnad sisaldavad transpordi sihtriigis kehtivat käibemaksu.

Transporditasu lisandub ostetavate kaupade koguhinnale vastavalt Ostja poolt valitud kauba kättetoimetamise viisile. Kui tellimus on esitatud enne veebipoe hindade või tingimuste muutumist, kehtivad sellele tellimusele  ostutehingu tegemise ajal kehtinud hinnad.

Tellimiseks tuleb Ostjal lisada soovitud kaubad veebipoes ostukorvi, täita vajalikud väljad ja valida sobiv kauba kättesaamise viis  – kullerteenus või kauplusesse järeletulemine (aadress Uus-Sadama 19/17c). Peale seda kuvatakse ekraanile tellimuse kogumaksumus, mille eest saab tasuda pangalingi kaudu või krediitkaardiga.

Tellimusi saad esitada, kas Club One´i või anonüümse kliendina sisse logides. Oma tellimuste ajalugu saavad näha ainult Club One´i kontoga sisse loginud kliendid.

Club One´i kontoga sisse loginud klient teenib igalt ostult boonuspunkte. Club One´i boonusprogrammi tingimused leiate veebilehelt https://www.tallink.ee/club-one-rules.

Club One´i punkte ei saa koguda pandiga toodete pandisummalt ja kullerteenuse summalt.

Leping jõustub tellimuse kinnitamisest veebipoes ja omandiõigus tellitud kaubale läheb üle Ostjale hetkel, mil tasutav summa laekub veebipoe pangakontole.

Veebipoest alkoholi ostmisel kinnitab Ostja, et on vähemalt 18-aastane ja omab õigust alkoholi osta.

Kui tellimust ei ole võimalik müüjal täita (nt kaup on laost otsa saanud või mingil muul põhjusel), teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ja tagastatakse makstud summa (koos transporditasuga) hiljemalt 14 päeva jooksul pärast vastava olukorra ilmnemist.

Veebipoes saab tellimusi esitada 24h, esitatud tellimusi käsitletakse Müüja poolt iga päev kell 10.00-22.00.

Kaup transporditakse Ostjale Tallinna linna ja selle lähiümbrusesse – Viimsisse, Tabasallu, Tiskresse, Peetrisse ja Laagrisse. Kaup saadetakse Müüja poolt  Ostjale tema poolt tellimuses märgitud aadressile.

Tellimuse täitmiseks komplekteerib Müüja tellitud kauba ja edastab need Ostjale kättetoimetamiseks lepingulisele kullerteenuse koostööpartnerile.

Tellitud kaup jõuab kliendi poolt määratud sihtkohta üldjuhul 24 tunni  jooksul pärast Ostja poolt tellimuse kinnitamist veebipoes ja kui kauba eest maksmisele kuuluv summa on laekunud veebipoe pangakontole. Enne kella 18 tehtud tellimus jõuab Ostjani samal päeval.

Kui tellitud kaup toimetatakse Ostja poolt märgitud aadressile, võtab kuller Ostjaga kontakttelefoni teel ühendust.

Alla 18-aastastele isikutele alkohoolseid jooke ei müüda ning kuller tuvastab kliendi vanuse isikut tõendava dokumendi alusel enne kauba üleandmist.

Pärast tellitud kauba kättesaamist on Ostjal õigus veebipoega sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemise avaldust on võimalik täita Tallink Ekspressi kaupluses kohapeal.

Juhul kui Ostja on tagastatavat kaupa rikkunud või kahjustanud tahtlikult või hooletuse tõttu, on Müüjal õigus keelduda kauba tagasivõtmisest või nõuda tekitatud kahju hüvitamist.

Taganemise avaldus ja tagastatavad kaubad tuleb üle anda Tallink Ekspressi kaupluses. Kaupade tagastamisega seonduvad kulud kannab Ostja.

Vastavalt võlaõigusseadusele ei kehti taganemisõigus toodetele, mida oma olemuse tõttu ei saa tagastada, sealhulgas: jahutatud ja külmutatud tooted ning kiiresti riknevad (s.t märgistusega „Kõlblik kuni …“) tooted, muud tooted vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lõikele 4.

Tagasimaksed, mida Müüja teostab vastavalt käesolevatele tingimustele, tehakse 7 tööpäeva jooksul alates avalduse esitamise kuupäevast. Tagasimaksed tehakse Ostja samale arvelduskontole, millelt tellimuse eest tasuti.

Juhul kui Ostja on lepingust taganenud ja tagastatud kaubad on nõuetekohased (sh arvestades punktis 7.4 toodut), tagastab Müüja Ostjale tasutud kauba maksumuse koos kohaletoimetamise tasuga 7 kalendripäeva jooksul toodete tagasivõtmisest Müüja poolt.

Ostja tasub kauba tagastamisega seotud kulud, välja arvatud juhtudel, kui tagastamise põhjuseks on fakt, et tagastatav kaup ei vasta tellimusele.

Ostja peab kauba tagastama 14 päeva jooksul pärast taganemise avalduse tegemist või esitama Müüja nõudmisel tõendi, et andis sellise perioodi jooksul tagastatava kauba üle.

Klient saab veebipoe kohta kaebusi esitada e-posti teel: ekspress.pood@tallink.com.

Kui Ostjal ei õnnestu vaidluses Müüjaga kokkuleppele jõuda, võib Ostja pöörduda tarbijavaidluste komisjoni poole.  Protseduurireeglid saab üle vaadata ja kaebuse esitada siin. Tarbijavaidluste komisjon on pädev lahendama Ostja ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Tarbijavaidluste komisjon lahendab vaidlused Ostja jaoks tasuta.

Ostjal on lisaks õigus pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidluste organite poole (infot selle kohta saab veebilehelt http://www.consumer.ee/) või Eesti Vabariigi kohtusse.